Eesti Kristlik Televisioon
 
ÜldinfoAjaluguUudisedSaatedTeenused
in English


Meie partnerid
Eesti Kirikute Nõukogu
Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liit
Eesti Metodisti Kirik
Eesti Kristlik Nelipühi Kirik
Eesti Apostlik Õigeusu Kirik
Ajaleht Eesti Kirik
Raadio 7

Ajalugu

Eesti Kristliku Televisiooni rajasid Andres ja Peeter Võsu septembris 1991. Esimene saade läks eetrisse sama aasta Jõuluajal "Peterburi" kanalil. Ruumid asusid Tallinna teletornis, kust saated ka otse eetrisse läksid.

1993. aastal muutus Kristlik TV nii sisult kui vormilt. Aktsiaseltsist sai mittetulundusühing ning televisioonist sai saadete tootja. Uue ühingu juhatus moodustus nelja suurema kirikliku konfessiooni esindajatest ja üksikisikutest, kes juhivad EKTV tegevust praeguseni.

1993. aastal kolis EKTV "Tallinnfilmi" ruumidesse. 1997. aastal rentis Kristlik TV ruumid Tartu mnt. 63, "Marati"majas. Alates 2001. a. rendib EKTV ruume ETV majas. Iga muudatus on parandanud tingimusi ja ruumi juurde andnud.

Alates 1993. aastast toetab Kristliku Televisiooni tööd partnerina fond "3xM" Hollandist. Regulaarse tegevuse toetamise kõrval on "3xM" organiseerinud personalile koolitust ning toetust erinevatele projektidele.

EKTV on aja kulgedes uuendanud seadmeid ja täiendanud neid vastavalt aja nõuetele. Tegevuse alguses, 1991. aastal oli tegemist "hea koduvideo tehnikaga". 1993. aastal alustas Kristlik Televisioon S-VHS kaamera ja lineaarse montaazhiga (S-VHS - Betacam SP). Alates 1996. aastast on kasutusel Betacam SP kaamera ja lineaarne Betacam SP montaazh. 1997. aastal saabus esimene PC põhine mittelineaarne Avid montaazh. 2001. a. lisandusid sellele ka DV Cam formaadis seadmed.
Toetan Eesti
Kristlikku Televisiooni
25
50
100
300
krooniga
Hansapank. Alusta maksmistEesti Kristlik Televisioon
www: kraabus